DCA Logistic ithalat, ihracat işlerinizin sorunsuz, güvenli ve ekonomik gerçekleşmesi için müşterilerinin gümrükleme ihtiyaçlarını en iyi şekilde tespit ederek sektörün tüm değişkenlikleri hakkında danışmanlık hizmeti vermektedir. Geniş acente ağı ve uzman müşavir kadrosu hızlı ve atik dış operasyon ekibi ile evrak akışını en kısa sürede tamamlayarak gümrükleme işlemlerinizin sonlandırılmasını sağlamaktadır.

“GÜMRÜKLEME” NEDİR?

Altında  gümrükleme  genellikle gümrük ve malların ithal ve gümrük bölgesinden ihraç vergi tedavi olarak anlaşılmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra, mallar serbest dolaşım için serbest bırakılabilir.

AB’de, gümrük birliği, Avrupa Birliği gümrük bölgesinin dış sınırlarını aşan ithalat veya ihracat ile ilgili olarak gerçekleşir. Avrupa Birliği’nin gümrük bölgesi, neredeyse AB’nin topraklarıyla uyumlu, ancak yüzde yüz değil. Federal Almanya Cumhuriyeti’nde, örneğin, Helgoland adası ve dışlayıcı Büsingen, AB gümrük bölgesinin bir parçası değildir. Bu alanlara ve bu bölgelerden yapılan mal transferlerinde, özel gümrükleme kuralları uygulanır.

The greatest ability in business is to get along with others and influence their actions
john hancock

1
Hello, Can we help you?
Powered by